Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Анна Пужай-Череда: «У 2019 році великі платники здійснили контрольованих операцій на суму понад 2 трлн грн»

26.10.2020

Сьома звітна кампанія з трансфертного ціноутворення в Офісі великих платників податків ДПС завершилась з наступними результатами: 877 великих платників відобразили контрольовані операції на суму 2,2 трлн грн, що на 93 млн грн, або на 4,3% більше, ніж минулого року. Про це розповіла заступник начальника Офісу великих платників податків Анна Пужай-Череда.

За її словами структура задекларованих контрольованих операцій за галузевим розподілом виглядає наступним чином:

- 48,4% від загального обсягу займають фінансово-кредитні установи;

- 25,2% - підприємства паливно-енергетичного комплексу та виробничої сфери;

- 14,4% - підприємства агропромислового комплексу та виробники підакцизної продукції;

- 20 %  - підприємства невиробничої сфери.

Предметом більшої частини контрольованих операцій є товарні позиції, а саме: по 30% займають товари гірничо-металургійного (концентрати, чавун, металопродукція, інше) та агропромислового комплексу (пшениця, кукурудза, олія соняшникова, інше) та вугілля (15%).

Основні нерезиденти-контрагенти великих платників податків зареєстровані в 6 країнах світу. Лідерами серед країн-партнерів стали Швейцарія (20%) та Франція (18%).

«Зверну увагу, що на сьогодні не всі великі платники податків, які зобов’язані подавати звіти, виконали вимоги ст. 39 Податкового кодексу. Фахівцями Офісу великих платників проведено моніторинг операцій платників, які не подали звіти та встановлено взаємовідносини з контрагентами – нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих. Зазначеним великим платникам направлені листи щодо обов’язку подання звіту про контрольовані операції»,- зазначила Анна Пужай-Череда.

А також нагадуємо, якщо у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація наведена не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, платник має право подати уточнюючий звіт.