Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податковий тандем ПДФО та військовий збір. Скільки сплачено великими роботодавцями Півдня

19.05.2020

Понад пів мільярда податку на доходи фізичних осіб та 111 мільйонів військового збору сплачено за 4 місяці 2020 року великими компаніями, які обслуговуються в Одеському управлінні Офісу ВПП, та, заразом, є найбільшими роботодавцями регіону.

Збільшення надходжень ПДФО та військового збору у порівнянні з торішніми показниками становило 87 млн грн та 12 млн грн відповідно.

Начальник Одеського управління Офісу ВПП ДПС Вікторія Талпа підкреслила, що основними чинниками, які впливають на зростання надходжень зазначених податків, насамперед, є збільшення рівня мінімальної заробітної плати та постійна робота фахівців податкового відомства спрямована на легалізацію трудових відносин у великих компаніях та прозору виплату заробітних плат працівникам.

Так, податок на доходи фізичних осіб, згідно з чинним законодавством, сплачується великим підприємством як податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи та зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Розмір ставки ПДФО визначено у ст. 167 ПКУ і становить 18%. Вона застосовується майже для всіх видів доходів громадян.

Наразі з найбільших підприємств Півдня в Одеському управлінні Офісу ВПП обслуговується 206 платників податку на доходи фізичних осіб, з них 11 підприємств мають 210 не уповноважених відокремлених підрозділи, за які головне підприємство перераховує ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Крім того, 119 платників Одеського управління сплачують військовий збір - податок, введений у 2014 році для фінансування Збройних сил України, яким обкладаються доходи фізичних осіб на території України. Ставка військового збору становить 1,5% від нарахованої заробітної плати.