Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

На підтримку місцевих громад великі компанії Півдня спрямували більше 920 млн грн податків за І півріччя

30.07.2020

За перше півріччя 2020 року великі компанії, які обслуговуються в Одеському управлінні Офісу великих платників податків, перерахували до місцевих бюджетів понад 920 млн гривень, що на 91млн грн перевершує суму податкових надходжень за відповідний період у 2019 році.

Лише у червні до місцевих скарбниць Півдня України надійшло більше 131млн грн, що перевищило минулорічний показник на понад 7 млн гривень.

Найбільш вагомим джерелом наповнення міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року великими роботодавцями південного регіону сплачено 641,5 млн гривень.

Крім того, платниками Одеського управління перераховано до місцевого бюджету:

- податку на прибуток підприємств –83,2 млн грн.;

- акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів – 83,2 млн грн.;

- земельного податку – 46,2 млн грн.;

- податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – майже         13 млн гривень.

Традиційно серед платників Одеського управління найбільшим внеском до місцевої скарбниці можуть похизуватись підприємства транспортної галузі та зв’язку, які сплатили за перше півріччя 2020 року понад 286 млн грн податків.

Також значні суми надійшли від великих підприємств оптової та роздрібної торгівлі – понад 283 млн грн та промисловості – понад 200 млн гривень.

Начальник Одеського управління Офісу ВПП Вікторія Талпа нагадала, що у травні поточного року набрав чинності Закон України від 16.01.2020 р     №466-ІХ, який, фактично, став малою податковою реформою, оскільки вносить суттєві зміни практично в усі розділи Податкового кодексу України, зокрема щодо місцевих податків:

– збільшується податок для житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку) – 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт нерухомості;

– змінюються строки прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про ставки місцевих податків, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення;

– контролюючі органи зобов’язуються інформувати органи місцевого самоврядування про стан розрахунків з місцевими бюджетами;

– встановлюється визначення «Доба» та «Розрахункова година» для визначення бази справляння туристичним збором.

– встановлюється можливість визначення податкових зобов'язань з плати за землю на підставі невнесених до державних реєстрів правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

– уточнюється порядок нарахування та надсилання контролюючим органом фізичним особам сум плати за землю».