Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору

05.11.2019

При декларуванні туристичного збору за 3 квартал 2019 року, платникам необхідно врахувати зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до статті 268 Податкового кодексу України, якою визначено порядок справляння туристичного збору (далі – Збір), зокрема: база справляння збору, порядок встановлення ставки збору, визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, запроваджено норму, відповідно до якої збір може сплачуватися авансовими внесками.

Наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 №186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.07.2019 за № 795/33766 (далі – Наказ № 186), затверджено нову форму податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація). Наказ № 186 було опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 13.08.2019 № 61.

Згідно з пп. 268.7.3 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) базовий податковий (звітний) період з туристичного збору дорівнює календарному кварталу.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

З метою належного забезпечення платниками туристичного збору норм ПКУ при визначенні податкових зобов’язань з туристичного збору Декларацію за новою формою необхідно подавати вже за ІІІ квартал 2019 року.

У новій формі декларації передбачено Додаток «Розрахунок № 2 податкових зобов'язань з туристичного збору», в якому зокрема зазначається кількість діб розміщення, розмір мінімальної заробітної плати та ставку податку в залежності від типу туризму (внутрішній або в’їзний).

У Розділі ІІ Додатку здійснюється розрахунок авансових внесків з туристичного збору, а також вказуються реквізити рішення органу самоврядування про встановлення таких авансових внесків (що передбачено п.268.7.1 ст. 268 ПКУ).

У полі «Порядковий №» Декларації зазначається номер Декларації арабськими цифрами, починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року Декларацій.

У рядку 2 «Податковий період» головної частини Декларації вказується звітний (податковий) період:

у полі 2.1 – звітний квартал, за який подається Декларація;

у полі 2.2 – звітний квартал, що уточнюється, заповнюється у разі подання уточнюючої Декларації.

Отже, оскільки форма Декларації передбачає подання звітності з туристичного збору за звітний (податковий) період квартал, то податкові агенти повинні подавати Декларацію до контролюючого органу щокварталу, показники в якій відображаються не наростаючим підсумком, а окремо за кожний звітний квартал.