Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Посилена відповідальність за операції з обігу та фальсифікації ліків

29.11.2019

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Верховна Рада Законом України від 12.11.2019 № 284-IX "Про внесення змін до статті 321-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів" збільшила кримінальну відповідальність за незаконну діяльність з ліками.

Цим законом внесені зміни до ст. 321 1 Кримінального кодексу України, нині виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (до цього становив від 3 та 5 років).

Також розширили коло суб’єктів, які вчиняють такі діяння. Так, ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою шляхом зловживання службовим становищем, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, у тому числі Інтернету, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів - караються позбавленням волі на строк від 8 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна (до цього - позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна).

У разі, якщо вищезгадані дії, призвели до смерті особи або спричинили інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років (раніше - від 8 та 10 років) або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.