Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ПДВ: які медичні товари та коли саме підпадають під звільнення

22.05.2020

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що відповідно до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій короновірусної хвороби (COVID-19) на які розповсюджується режим звільнення від оподаткування, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX Податкового Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 та доповнено окремими товарними позиціями постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 271 (далі Перелік № 224).

Так враховуючи зазначені постанови, режим звільнення від оподаткування застосовується:

- з 17.03.2020 до операцій з постачання товарних позицій, включених до Переліку № 224 (в редакції, до внесення доповнень постановою № 271);

- з 15.04.2020 до операцій з постачання всіх товарних позицій, включених до Переліку № 224, в тому числі з урахуванням Постанови №271.

До Переліку № 224 включено ряд товарів, віднесених до категорії «Засоби індивідуального захисту». Зокрема такі товари, як «Медична маска. Респіратор FFP2 або FFP3, маски, не оснащенні змінними фільтрами»; «Респіратори, маски, оснащенні легкозмінними після використання фільтрувальними або абсорбувальними елементами-фільтрами».

Зазначенні товари звільняються від оподаткування як при ввезенні на митну територію України, такі при продажу на митній території України (незалежно від категорій споживачів) та незалежно від періоду, коли так товари було ввезено на митну територію України або придбано на митній території України (до дати запровадження пільги з оподаткування чи після такої дати) до закінчення останнього дня місяця, в якому завершується дія карантину.

Нагадуємо, як практично скористатись «карантинною» пільгою для медвиробів та ліків .