Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Як змінився податок на прибуток підприємств (частина І)

12.06.2020

Офіс великих платників повідомляє, що в зв’язку набранням чинності Законом № 466 відбулися зміни зокрема у адмініструванні податку на прибуток.

У наступних публікаціях детально зупинимось на деталях, але спочатку про зміни складових податку.

До категорії існуючих платників податку на прибуток долучилися: 

- юридичні особи на єдиному податку, щодо виплати доходів нерезидентам;

- юридичні особи на єдиному податку, щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії;

- фізичні особи на єдиному податку, а також ті, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) походженням з України;

- іноземні компанії, які мають місце ефективного регулювання в Україні (починаючи з 01.01.2021 року). Для цих платників, не є об'єктом оподаткування прибуток із джерелом походження за межами України.

Коригування визначені розділом ІІІ Кодексу можуть не застосовуватись, щодо платників податку, у яких річний дохід не перевищує 40 мільйонів гривень.

Законом також розширено об'єкти оподаткування податком на прибуток, зокрема на:

- дохід, отриманий від азартних ігор з використанням гральних автоматів;

- скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії (починаючи з 01.01.2020). Такий об'єкт оподаткування визначатиметься окремо від інших, а застосовуватиметься до нього базова (основна) ставка податку.

У разі наявності декількох контрольованих іноземних компаній об'єкт оподаткування визначається окремо по кожній такій компанії.

Річний звітний період, починаючи з 01.01.2021, разом із вже існуючими, встановлюється для таких платників податку:

- фізичних осіб – підприємців (у т.ч. тих, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) походженням з України;

- суб'єктів господарювання юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України;

- суб'єктів господарювання юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії.

Разом з Декларацією такі платники подають додаток ПН.

У наступній публікації про зміни вартісного критерію для незастосування податкових різниць, а далі й про самі різниці – слідкуйте, буде цікаво.