Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Під час перевірок податківці використовуватимуть результати автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального і спирту

20.08.2020

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 12.08.2020 № 715 затвердив Порядок здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового.

Порядок визначає механізм здійснення ДПС автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового.

Під час зіставлення здійснюється порівняння у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, за зареєстрованими документами, складеними у звітному місяці, за який проводиться зіставлення показників, та:

- ЄДР витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального;

- ЄДР витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового.

Період здійснення зіставлення дорівнює календарному місяцю. Зіставлення здійснюється починаючи з першого звітного періоду, в якому запроваджено зіставлення.

Інформація за результатами зіставлення розміщується для платників у закритій частині електронного кабінету платника, а для контролюючого органу формується електронний журнал результатів зіставлення.

На підставі результатів зіставлення платники можуть відповідно до вимог Податкового Кодексу України скласти та зареєструвати документи, необхідні для усунення розбіжностей.

Податкові органи використовують результати зіставлення під час проведення перевірок.

Постанова набрала чинності 18.08.2020 року.