Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Новації в трансфертному ціноутворенні – запровадження трирівневої документації

22.09.2020

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), який набрав чинності з 23.05.2020, внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що стосуються широкого кола податкових питань, серед яких – імплементація Плану протидії практикам розмивання оподаткування бази й виведення прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting).

Так, Законом №466 удосконалено контроль за трансфертним ціноутворенням шляхом запровадження трирівневої структури документації з трансфертного ціноутворення для міжнародних груп компаній (далі – МГК).

 Трирівнева структура документації з трансфертного ціноутворення містить:

- документацію з ТЦ (локальний файл) (пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ);

- глобальну документацію з ТЦ (майстер-файл, при доході за рік понад 50 млн. євро та за наявності відповідного запиту ДПС (пп. 39.4.7 п. 39.4 ст. 39 ПКУ);

- звіт у розрізі країн МГК (є об’єктом автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією, подається при доході групи у розмірі понад 750 млн. євро за рік) (пп. 39.4.10 – 39.4.14 ПКУ).

Відповідно до п.53 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ норми щодо подання платниками податків застосовуються стосовно:

повідомлення про участь у МГК – вперше подається у 2021 році за 2020 рік (до 1 жовтня 2021 року);

глобальної документації з ТЦ (майстер-файл) – вперше застосовується щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році;

звіту у розрізі країн МГУ (country-by-country reporting) – вперше застосовується щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, в якому компетентними органами укладено багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами.

Завантажуйте додаткові матеріали та зберігайте собі дуже корисну пам’ятку!

Додаткові матеріали