Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Осучаснений формат спілкування з платниками

29.09.2020

На сьогодні всі великі платники є активними користувачами електронних сервісів ДПС та Електронного кабінету.

«Сучасний розвиток електронних сервісів, адаптація їх під потреби бізнесу дозволили Офісу забезпечити належний рівень обслуговування кожного великого платника, незалежно від його місця розташування, що особливо актуально у період введення додаткових обмежувальних заходів, направлених на запобігання поширенню COVID-19», - зазначає заступниця начальника Офісу Ірина Короткова.

01.09.2020 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.01.2020 № 261 відповідно до якого обмін електронними документами між платниками та податківцями відбувається за новим порядком. Наразі у платників виникають питання, щодо нового формату спілкування.

Ми виділили топ-3 найпоширеніших питань:

Що може вплинути на відключення платника від електронного документообігу з ДПС?

 

Існує декілька причин, за яких відбувається відключення платника від електронного документообігу.

По перше – після отримання інформації від державного реєстратора про зміну керівника здійснюється автоматичне припинення дії електронного договору,

по друге – закінчення терміну дії електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) керівника,

по третє – неуважність з боку самого платника щодо використання ЕЦП.

Так, після отримання підприємством нових ЕЦП, в нас в Офісі зафіксовані випадки, коли електронний документ підписується «старими» ЕЦП (тобто, тими термін дії, яких минув).

Дана необережність може відключити все підприємство від електронного документообігу з ДПС.

 Які дії необхідно виконати платнику для відновлення електронного документообігу з ДПС?

На сьогоднішній день спрощено процедуру набуття платником податків статусу суб’єкта електронного документообігу.  Відтепер достатньо надіслати до контролюючого органу будь-який електронний документ за електронним підписом керівника.

При цьому для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано таке право підпису на підприємстві, платнику податків необхідно окремо направити повідомлення про ЕЦП на уповноважених осіб за підписом керівника.

Чи зможе в подальшому платник податків направляти звітність за підписом уповноважених осіб, а не керівника?

Так, дійсно. За умови делегування керівником (першою особою) права підпису, з направленням до ДПС повідомлення про ЕЦП, підприємство отримає можливість в подальшому направляти електронну звітність за підписом уповноважених осіб.

«Зверну увагу ще на одне нововведення. Відтепер платники податків можуть управляти власними переплатами не виходячи з офісу. Все, що для цього необхідно – це комп’ютер з доступом до мережі інтернет та ЕЦП. Платник податків може подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у формі електронного документу», - наголошує Ірина Миколаївна.

Крім цього, суттєвих оновлень набула процедура реєстрації касових апаратів (РРО). Так, з 01.08.2020 кожен суб’єкт господарювання може обрати який РРО йому зручніше використовувати під час здійснення розрахункових операцій – класичний апарат чи програмний РРО, що встановлюється на гаджет.

Вже на сьогодні ми маємо розроблене програмне рішення ДПС – доступне кожному на безкоштовній основі.