Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Митні декларації із запізненням: чи включаються до податкового кредиту?

30.12.2020

Офіс великих платників податків нагадує, що податковий кредит з ПДВ відображається платниками ПДВ на підставі:

- податкових накладних та розрахунків коригування до них, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.10 ПКУ, пп. 192.1.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс));

- митних декларацій на ввезення товарів (п. 201.12 Кодексу);

- інших документів, перерахованих у п. 201.11 Кодексу (транспортні квитки, готельні рахунки, рахунки за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку тощо).

Відповідно до положень п. 198.6 Кодексу, не відносяться до податкового кредиту з ПДВ суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 Кодексу.

Також в абз. 4 п. 198.6Кодексу встановлюється, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування.

Таким чином, норма щодо включення суми ПДВ до складу податкового кредиту протягом 1095 днів стосується лише податкових накладних і не може застосовуватися до сум ПДВ, що включаються до складу податкового кредиту на підставі митних декларацій.

Отже, суми ПДВ на підставі митних декларацій та інших документів, перерахованих у п. 201.11 Кодексу, включаються до складу податкового кредиту виключно у тому періоді, в якому відбулось їх оформлення.

Тому, з метою відображення податкового кредиту з ПДВ у разі отримання бухгалтером митних декларацій та/або інших документів із запізненням, перерахованих у п. 201.11 Кодексу, залишається можливість скористатись положеннями п. 50.1 Кодексу, який надає право виправити помилки попередніх періодів шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ за такі періоди.